CLICK HERE FOR FREE BLOGGER TEMPLATES, LINK BUTTONS AND MORE! »

27. 2. 2014

waiting for -> The Winner's Curse by Marie Rutkoski

V poslednej dobe som vymenila obľúbenú dystópiu, apokalyptické a zombie knihy za fantasy. Po dočítaní Finnikin of the Rock som hľadala niečo ďalšie, čo by ma zaujalo a narazila som na nasledovnú knihu so zaujímavou obálkou a anotáciou. Vychádza 4. marca 2014. GOODREADS

Winning what you want may cost you everything you love 

As a general’s daughter in a vast empire that revels in war and enslaves those it conquers, seventeen-year-old Kestrel has two choices: she can join the military or get married. But Kestrel has other intentions. 


One day, she is startled to find a kindred spirit in a young slave up for auction. Arin’s eyes seem to defy everything and everyone. Following her instinct, Kestrel buys him—with unexpected consequences. It’s not long before she has to hide her growing love for Arin. 


But he, too, has a secret, and Kestrel quickly learns that the price she paid for a fellow human is much higher than she ever could have imagined. 


Set in a richly imagined new world, The Winner’s Curse by Marie Rutkoski is a story of deadly games where everything is at stake, and the gamble is whether you will keep your head or lose your heart.

môj amatérsky preklad
Výhra toho, po čom túžiš ťa môže stáť všetko, čo miluješ

Ako generálova dcéra v rozľahlej ríši, ktorá sa oddáva vojne a zotročuje tých, čo si podrobí, sedemnásťročná Kestrel má dve možnosti: môže vstúpiť do armády alebo sa vydať. Ale Kestrel má iné plány.

V jeden deň nájde spriaznenú dušu v mladom otrokovi k aukcii. Arinove oči sa vzpierajú proti všetkému a všetkým. Nasledujúc inštinkt, Kestrel otroka kúpi - s neočakávanými dôsledkami. Zanedlho musí skrývať rastúcu lásku k Arinovi.

Avšak on má tiež tajomstvo a Kestrel sa rýchlo naučí, že cena, ktorú zaplatila za človeka je omnoho vyššia ako by si vedela predstaviť.

Zasadené v bohato vykreslenom svete, The Winner’s Curse od Marie Rutkoski je príbeh o smrteľných hrách, kde je v stávke všetko a hrať znamená vybrať si medzi stratou hlavy alebo srdca.

Zaujala Vás anotácia? Máte tipy na dychberúce fantasy? Zanechajte komentár. :-)

1. 7. 2012

Obálka DEAD SILENCE (Kimberly Derting)

Pred krátkou chvíľou zverejnená obálka posledného dielu série The Body Finder, ktorý má vyjsť v apríli 2013.

30. 6. 2012

Stará či nová obálka?

Len tak si prezerám môj extrémne dlhý to-read list a zrazu čo tu nevidím, Requiem - posledný diel v dystopickej trilógii Delirium od Lauren Oliver má obálku? Neviem, či som bola v poslednej dobe tak mimo, že som to nezaregistrovala alebo to je nová informácia. Viete mi povedať? :D A je to vôbec finálny cover? Až príliš je podobný tomu od Pandemonia. Prosím, prosím, vyveďte ma z temnoty. :D

25. 6. 2012

Recenzia: séria The Iron Fey - Julie Kagawa


séria: The Iron Fey
autorka: Julie Kagawa
GR | Anotácia prvého dielu The Iron King:
Meghan Chase má tajný osud, jeden, ktorý si nikdy nepredstavovala.
V Meghaninom živote bolo vždy niečo 'mimo', už odkedy jej otec zmizol pre jej očami, keď Meghan mala šesť. Nikdy úplne nepasovala v škole ani doma.
Keď ju začne sledovať temný cudzinec a jej najlepší priateľ 'vtipkár' sa začne správať obzvlášť ochraniteľsky, Meghan cíti, že všetko čo poznala sa čochvíľa zmení.
Ale nikdy by neuhádla pravdu - že je dcérou mýtického kráľa 'víly' a je figúrkou v smrteľnej vojne. Teraz Meghan zistí ako ďaleko je schopná zájsť pri záchrane niekoho, na kom jej záleží, ako zastaviť záhadné zlo, ktorému sa žiadna víla neodváži postaviť a ako nájsť lásku v mladom princovi, ktorý by ju radšej videl mŕtvu, ako by ju nechal dotknúť sa jeho ľadového srdca. 

Prvýkrát som sa s autorkou Julie Kagawa stretla pri čítaní jej dystópie The Immortal Rules, ktorá bola toľko ospevovaná, že som po nej nakoniec musela siahnuť. Jej štýl si ma okamžite chytil a ja som dychtivo sledovala príbehy Allie či Zeka. Vedela som, že nadaná autorka napísala aj sériu The Iron Fey, ale príliš sa mi do nej nechcelo pustiť. Však povedzme si úprimne - 'víly'?? :D

Táto séria ma však rovnako pozitívne prekvapila a ja som zhltla celú sériu v priebehu pár dní. Prvý diel s názvom The Iron King nás zavedie do života Meghan, ku ktorej život nebol tak celkom úprimný a v priebehu chvíle sa prevráti naruby. Meghan pod vplyvom udalostí odchádza do 'ríše víl', kde sa zoznamuje s týmto svetom, s jeho obyvateľmi a dozvedá sa, akú má ona so všetkým spojitosť.

Meghanin príbeh pokračuje aj v ďalších dieloch a to The Iron Daughter a The Iron Queen. V poslednom dieli série The Iron Knight sa dostávame k trochu inému pohľadu, ale aby som nespoilerovala, to všetko sa dozviete postupne s jednotlivými časťami.

The Iron Fey séria ponúka všetko, čo by sme si od súčasnej YA fantasy mohli priať. Hneď v prvom diele sa prenesieme do sveta, z ktorého nebudete chcieť odísť. Julie vykreslila dokonalý obraz sveta víl, ktorý si viete veľmi ľahko predstaviť a možno sa aj rozhodnete otvoriť dvere šatníka s myšlienkou, či tam náhodou nezazriete Puck-a. Knihám samozrejme nechýba ani dávka napätia a akcie. Pri sledovaní príbehu Meghan zažijete dobrodružstvo a častokrát aj nečakané situácie.

Ako každému dobrému románu, ani tuto nechýba romantická stránka. Aj keď sa tu stretávame s náznakom milostného trojuholníka, ktorý všetci tak veľmi nenávidíme, v skutočnosti tu ani príliš nie je, pretože Meghan je po celý čas rozhodnutá koho a čo chce. Meghan a Asha osobne zaraďujem medzi najkrajšie knižné páry, s ktorými som sa stretla. Takisto vyzdvihujem, že sme tu nenašli dej typu 'zamilovali sme sa a žili sme šťastne až do smrti', ale ich vzťah prešiel dlhú a tŕnistú cestu, zažil aj smutné momenty a vyvíjal sa každým dielom.

The Iron Fey u mňa zaslúžene dostáva 5 hviezdiček a ja môžem len odporúčať, aby ste si jeden z najkrajších príbehov dnešnej YA literatúry prečítali. :)


------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pre tých, ktorí rozmýšľate, že by ste sa pustili do tejto úžasnej série, ale netrúfate si na anglickú verziu, je tu jedna dobrá správa. České vydavateľstvo Knižní klub vydalo prvý diel pod názvom Železný král a ďalšie časti sa pripravujú. A pokiaľ rozmýšľate nad kúpou, skúste sa pozrieť do internetového kníhkupectva ABC Knihyna ktorom vždy nájdete skvelé akcie a úžasné zľavy. Titul Železný král od Julie Kagawa nájdete presne na tomto mieste a ušetríte pri tom až 19%. :)

A už skutočne na koniec je tu ešte jedna úžasná novinka, ktorá by vás mala navnadiť a to že 23. októbra vychádza pokračovanie The Iron Fey series. Prvý diel série Call of the Forgotten bude mať názov The Lost Prince a bude sledovať príbeh Meghaninho 'už nie tak malého' brata. A keď táto kniha bude aspoň taká dobrá ako vyzerá, myslím, že sa máme na čo tešiť.

26. 4. 2012

Obálka The Evolution of Mara Dyer

Určite väčšina z vás má ešte čerstvo v pamäti aký boom rozpútal debut Michelle Hodkin na knižných blogoch pred pár mesiacmi. Obálka, anotácia, trailer, ARC recenzie, všetko ohľadom The Unbecoming of Mara Dyer sa dalo označiť slovom strhujúce. Druhý diel v série vyjde v októbri pod názvom The Evolution of Mara Dyer. Zrejme aj pri tejto knihe chcú čitateľov uchvátiť a či sa im to podarilo obálkou posúďte sami. :)